O galerii

Dlaczego galeria?

sochaczew2

To proste, każdy z nas jest pewna indywidualnością a przez to jest oryginalny i niepowtarzalny, właśnie oryginały i indywidualności tworzą Galerię – Galerię Biegaczy.

W klubie zarejestrowanych jest 20 zawodników. Dla każdego z nas bieganie jest sposobem na życie i formą relaksu. Choć jesteśmy amatorami, swoją zabawę traktujemy poważnie i chcemy być profesjonalistami w tym co robimy (treningi, zawody i jednolite stroje).

Jesteśmy grupką warszawskich biegaczy, startujemy w zawodach po całej Polsce i w Europie. Jest tradycją start naszych zawodników w okolicznościowych biegach w Warszawie (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Zawodnicy nierzadko osiągają sukcesy – miejsca medalowe w klasyfikacji ogólnej, jak też w kategoriach wiekowych. Startowali w biegach na 10 km, na 15 km, półmaratonach i maratonach – m.in. maratony w Dębnie, Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Krakowie, Wrocławiu.

Naszym „sztandarowym” biegiem zagranicznym jest Maraton w Berlinie. Od paru lat ktoś z „Galerników” tam biegnie osiągając życiowe rekordy. Nasi zawodnicy biegali też w Paryżu (Ania Chmielowiec).

Ciekawe biegi, w których startowaliśmy to: Kaliska 100-tka – Bohdan Czahorowski i Andrzej Karlak; Zamojski Bieg Czteroetapowy (łączny dystans 100km) – Jan Goleń. Dwójka zawodników współtworzyła dwa zespoły (z zaprzyjaźnionymi klubami) biorąc udział w sztafecie 12-godzinnej w Kopalni w Bochni 5 marca 2005 r.

Inny nasz zawodnik – Jan Goleń biegając z psem husky „Szara” startuje w zawodach cani-crossowych. Uczestniczymy w innych atrakcjach sportowych – np. Ilona Banaszek – osiągnęła pobicie rekordu Guinessa w aerobiku.

Prezes:
Wojtek Michalik

Hymn Galerii

Autor: Bohdan

Od dawna w sercach naszych
Ta prawda wiecznie tkwi,
Że bieg jest tym żywiołem,
W którym najlepiej mi.

Niech żyje nam ” Galeria ”
Przez tysiąc długich lat
Gdy „Galeriacy” biegną Ściga się z nimi wiatr.

Żółto-czerwone barwy
W warszawskim słońcu lśnią
Biegniemy w śród przyjaciół
Rywale z trwogi drżą

Niech żyje nam ” Galeria „…

Choć każdy sam na trasie pokonać musi ból
To zawsze jest przyjaciel-biegacz z ” Galerii” -król
Na niego możesz liczyć, gdy braknie Ci już sił
On słowem Cię pokrzepi i doda wiary Ci.

Niech żyje nam ” Galeria „…

Razem mkniemy do mety
Przed nami Wojtek gna
Z Prezesem wygrać niestety
Nie zawsze nam się da.

Niech żyje nam ” Galeria „…