Maraton Radom

Radom 212W niedzielę 27 października 2013 roku rozegrany został VIII Radomski Maraton Trzeźwości. Bieg główny, maratoński odbył się na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Wygrał go Rafał Czarnecki z Bliżyna z czasem 2:51:46. Jak podaje organizator ósma edycja maratonu zgromadziła na starcie niemal 450 zawodniczek i zawodników, którzy oprócz rywalizacji na najdłuższym dystansie (146 uczestników) rywalizowali również w półmaratonie (177 uczestników) i mini maratonie (91 startujących). Wśród tak licznej rodziny biegaczy nie zabrakło przedstawicieli KB Galeria Warszawa.

W maratonie Galerię reprezentowali: Miodzio (3;57;35), and (4;44;44), Gosia (5;37;47), AnKa (5;44;24) i Bohdan (6;46;14). Zaś w Półmaratonie wystartowałem ja czyli tomir (1;49;17). Szczególnie dobrze w Radomiu wypadły Nasze Panie. and zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Gosia w swojej była druga. Bezkonkurencyjny był również Bohdan, który za sprawą tego, że w swojej kategorii biegł samotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Dla mnie zaś przebiegnięcie półmaratonu było niezwykłym wydarzeniem, gdyż przebiegłem go, aż po 16-miesięcznej przerwie.

Radom 210

Pomysłodawcą i organizatorem maratonu trzeźwości jest Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. Współorganizatorem, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu oraz UKS Technik Radom. Ósma edycja tego maratonu odbyła się w blasku jubileuszu setnego maratonu (właśnie!) Tadeusza Kraski. Szanowny Jubilat biegł w nim z numerem 100 i do mety dobiegł z czasem 5 godz. 14 min. i 26 sek., zaliczając w ten sposób swój setny maraton w karierze!!! Brawo!!!

Niespodziewanie jak na tę porę roku w dniu zawodów dopisała pogoda. Niezwykle wysoka, jak na koniec października temperatura (około + 20 stopni) szybko zaczęła się dawać we znaki długodystansowcom, zmuszając część z nich do wycofania się. Jednak pomimo tego, że pogoda dla wielu była przeciwnikiem, to tak samo dla wielu była bardzo miłym i przyjemnym zaskoczeniem.

Radom 211

Trasa wszystkich biegów prowadziła wokół zalewu na Borkach. Uczestnicy maratonu mięli do pokonania dziesięć okrążeń. Pierwsze okrążenie pokonywali wspólnie z zawodnikami startującymi w minimaratonie. Kolejne okrążenia biegli sami, by po 3 godzinach i 15 minutach ponownie biec wraz z „półmaratończykami”. Pokonywanie okrążeń ma taką zaletę, że można kilkakrotnie na trasie spotkać znajomą osobę. Bardzo miło i sympatycznie odczułem to osobiście, spotykając na trasie wielokrotnie przyjaciół z Galerii.

Radom 206

Maraton radomski to z całą pewnością bardzo miła i fajna impreza. Przeprowadzona w bardzo ciekawym otoczeniu, całkiem niedaleko od stolicy. Dlatego też z Radomia można wywieźć bardzo sympatyczne wspomnienia. Ponadto można spotkać tu liczną brać Galeryjną!

Radom 205

 

Radom 199

Radom 198tomir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.