Bieg Żaby

frogPrzy bardzo pięknej pogodzie w dniu 7 września 2013 roku (sobota) na Obiekcie Zimne Doły w Żabieńcu k. Piaseczna odbyły się zawody biegowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Kondycja” przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie i Starostwa Powiatowego w Piasecznie oraz sponsorów. W programie przewidziano biegi główne na dystansie 5 i 10 km oraz biegi dla dzieci na dystansach odpowiednio dostosowanych do różnych kategorii wiekowych. Biegi dla najmłodszych cieszyły się równie dużym zainteresowaniem jaki i te dla dorosłych. Ja wziąłem udział w biegu na 10 kilometrów, zaś moje dwie pociechy brały udział w biegach dla dzieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu zawodów pogoda była bardzo sprzyjająca biegaczom ale też i tym którzy relaksowali się w obliczu lasu Chojnowskiego. Wobec takiego stanu rzeczy postanowiłem tym razem nie mierzyć się tylko z dystansem lecz też z czasem, czego już dawno nie robiłem. Zacząłem pierwszy kilometr w tempie 4:45 licząc, że utrzymam to tempo i odnotuję na mecie czas w okolicach 47 minut. Rozkręciłem się jednak na trasie. Kiedy mijałem piątkę miałem na zegarku równo 23 minuty. Czułem też, że jeszcze się „nie wypompowałem”. Szarpnąłem jeszcze troszkę bardziej. Mijając 8 kilometr miałem szansę spokojnie złamać 46 minut. Trzymałem więc tempo do końca. Wpadłem na metę z czasem 45:23. No tego to się po sobie nie spodziewałem.

FrogRace 080

Podsumowując imprezę biegową w Żabieńcu można krótko stwierdzić, że Las Chojnowski to wymarzone miejsce do uprawiania tego sportu a tym bardziej ścigania się. I tylko pozostaje żal, że dopiero w piątej edycji tego biegu wziąłem udział.

3 thoughts on “Bieg Żaby

 1. Sylwia

  dzien dobry,

  czy moglibyscie Panstwo mi doradzic jak moge ubiegac sie o miejsce w maronie londynskim? mieszkam w warszawie.
  dziekuje

  Reply
 2. Marta W

  Witam

  Czy któryś z biegów na stronie KB Galeria Warszawy ma tez biegi dla dzieci ? Ręce mi opadaja od poszukiwania biegów dla 11-13 latków

  Reply
 3. Shahad

  bla bla bla make this make that yourself, have your frneid do this have your frneids do that, unless you have frneids who are creative enough to do things for a small price or free then you cant have a cheap wedding, the best advice is shop around untill you have exhausted every shop and found the best price

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.