Pięć Kilometrów w Piasecznie

piaseczynska-piatkaZachęcony udanymi zawodami, jakimi był „Bieg Szczęścia” postanowiłem ponownie zaliczyć jakiś bieg. Tym razem nie musiałem szukać daleko. W mojej miejscowości wyznaczono na dzień 1 czerwca 2013 roku Piaseczyńską Piątkę. Impreza była zorganizowana na zlecenie Gminy Piaseczno przez Stowarzyszenie Kondycja. Bieg główny liczył 5 km, ale były też biegi towarzyszące dla dzieci. W tej sytuacji wybór był dla mnie prosty i oczywisty. Nie dość, że taka impreza była rozgrywana na miejscu to jeszcze w dzień dziecka, co stanowiło dodatkową atrakcję dla mojej córki, która wzięła udział w biegu rodzinnym na dystansie 1 kilometra. 

Zaczynając relację o tym biegu nie sposób stwierdzić, że jej początek nie zapowiadał się zachęcająco. Kiedy jeszcze jechaliśmy rowerami na miejsce startu zerwał się silny wiatr i nagle lunęło. Nad Piasecznem przeszła solidna ulewa trwająca kilkanaście minut. Schroniliśmy się co prawda pod wiatą przystanku, ale mimo to zostaliśmy nieźle przemoczeni. Ostatecznie, przemoknięci na zawody dotarliśmy o czasie, a do tego w chwili kiedy zza chmur wyszło piękne słonko, które już później nie zaszło. Jednak podczas biegu trzeba było uważać na liczne kałuże.

piaseczyńska-v.13 046
W biegach towarzyszących wystartowało blisko 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansie 200 m i 1 km. Na tym drugim dystansie biegła z całkiem niezłym skutkiem moja córka Zuzanna, która wśród dziewcząt zajęła 13-te miejsce.

piaseczyńska-v.13 048

Punktualnie o 18-tej wystartował bieg główny na dystansie 5 km w którym udział wzięło ponad 300 osób. Zwyciężył Emil Dobrowolski uzyskując czas 14:54 i Iwona Lewandowska 16:58 w kategorii kobiet. Dla porównania najwolniejszemu tego dnia zawodnikowi przebiegnięcie 5000 metrów zajęło 47 minut i 29 sekund. Zaś mój czas to 27 minut i 21 sekund. Nie jest to czas rewelacyjny lecz w obecnej sytuacji przyjmuję go jako całkowicie zadowalający tak samo jak całą imprezę, która była bardzo udana.

piaseczyńska-v.13 051

Warto podkreślić, że uczestnicy biegów otrzymali solidne i bardzo ładne pamiątkowe medale, równie ładne koszulki z logo imprezy, a najlepsi oczywiście dyplomy i puchary. Był też ciepły posiłek regeneracyjny. Ponadto każdy z uczestników o swoim wyniku oraz miejscu w generalnej klasyfikacji mógł się dowiedzieć z sms’a otrzymanego od organizatorów. Jak dla mnie cała impreza zorganizowana była na najwyższym poziomie. Wzorowo i profesjonalnie!

piaseczyńska-v.13 053
Dla ciekawskich także:

Więcej informacji o biegu:

http://piaseczno.eu/index.php?mnu=91&id=4985

http://www.mojemiastopiaseczno.pl

http://www.gosir-piaseczno.pl/informacje

Galeria zdjęć:

http://www.kondycja.com.pl/piaseczynska-piatka-galeria-zdjec/
https://plus.google.com/photos/115636868805107607173/albums/5884629242442392017

Trasa biegu posiadająca atest PZLA:

http://www.youtube.com/watch?v=xLFzlOQAEHY

Wyniki:

Bieg główny: http://www.online.datasport.pl/results827/
Dzieci: http://www.kondycja.com.pl/wyniki-piaseczynska-piatka-wkrotce-pelne-wyniki/

Obóz biegowy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych:
http://www.kondycja.com.pl/oboz-szklarska-poreba/

Warte odnotowania:

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1871413,w-piasecznie-buduja-raj-dla-deskorolkarzy-zdjecia,id,t.html

tomir

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.