VI Bieg Truskawki

dsc05605Wpis pochodzi z Bloga Janka Golenia: http://jang.blox.pl

26 maja 2013 r. już po raz szósty na szlakach turystycznych Kampinoskiego Parku Narodowego rozegrano Bieg Truskawki. Bieg główny na dystansie 10 km ukończyło 235 osób, w tym 58 damsko-męskich par, 31 startujących indywidualnie kobiet oraz 88 startujących indywidualnie mężczyzn. W sumie wystartowało 90 pań, stanowiąc ponad 38% wszystkich uczestników. Po raz pierwszy bieg główny poprzedziły dwa krótkie wyścigi dziecięce. Roczniki 2007 i młodsze startowały na dystansie około 150 m, a 2006 i starsze na dystansie około 300 m. Nagrodami były tu słodycze, a najmłodsi gonili łosia, który jest symbolem Puszczy Kampinoskiej.

Tegoroczny Bieg Truskawki był wyjątkowy pod kilkoma względami. Pogoda dopisała, ale jeszcze nigdy stan puszczańskich wód nie był w czasie biegu tak wysoki. Zaraz po starcie droga do Zaborowa Leśnego na kilkusetmetrowym odcinku przypominała rzekę z wodą sięgającą łydek, co znakomitej większości biegaczy wcale nie przeszkadzało. Później po drodze także nie brakowało błotnych kawałków. Za to fragmenty trasy poprowadzone po wydmach były zdecydowanie mniej piaszczyste niż zwykle. Spora część końcowej części trasy wiodła drewnianymi pomostami, poprowadzonymi nad bagnami. W połowie dystansu, przy Mogile Powstańców 1863 r., czekał na biegnących punkt z wodą. Kluczowe skrzyżowania leśnych dróg obstawili wolontariusze, wskazujący kierunek biegu. Dopisały, jak zwykle, komary.

Mimo trudnych warunków przełajowych padł rekord trasy. Najszybciej na mecie zameldował się z czasem 33:30 Artur Jabłoński, reprezentujący klub Jacekbiega by Powergym, wyprzedzając o 19 sekund Bartosza Olszewskiego z Warszawiaków. Kilkakrotnie wcześniej wygrywający Bieg Truskawki Sebastian Polak był tym razem trzeci z czasem 34:37. Pierwszą parą na mecie byli Emilia Zielińska (Olimpia Fitness Run) i Jarosław Włodarski, mieli czas 42:41, wyprzedziło ich tylko 10 mężczyzn. Drugą parą z czasem 46:08 byli Monika i Maciej Kaczanowscy z Mińska Mazowieckiego, zaś trzecią Weronika Zielińska i Michał Rachwał reprezentujący 12tri.pl. Najszybszą startującą indywidualnie kobietą była Agnieszka Żuraniewska z Trucht Tarchomin Team (48:47), przed Izabellą Moskal z KB ERGO (49:42) i Eweliną Świątek reprezentującą klub Spartanie Dzieciom (51:12).

W bazie zawodów, zainstalowanej na polanie rekreacyjnej w Truskawiu, na finiszujących czekały świeże truskawki, ręcznie wykonane przez organizatorów truskawkowe medale oraz najróżniejsze przysmaki z truskawkową domieszką. Najlepsi otrzymali przypominające wazony, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem zawodów był Klub Biegacza GALERIA Warszawa, a partnerem imprezy Kampinoski Park Narodowy oraz Centrum Kultury Izabelin. Nagrody dla najlepszych i losowane upominki sponsorowały firmy: Joanna Imię Piękna, Centrum Biegowe ERGO, Inov-8 oraz Salomon, a także Tenia Polak (Oriflame).

Kilka par tradycyjnie już pobiegło w strojach nawiązujących do truskawkowej symboliki biegu, zostały one nagrodzone upominkami w czasie ceremonii zakończeniowej. Za najlepszą kreację truskawkową nagrodzona została para nr 7, czyli Kornelia Olejarz i Michał Majkowscy. Przebiegli oni cały dystans skuci kajdankami. Inne pary także aktywnie współpracowały w czasie biegu, panowie przenosili często panie na barana przez najbardziej mokre fragmenty trasy. Bieg Truskawki od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a jego uczestnicy podkreślają wyjątkową atmosferę tego puszczańskiego biegu.

Wyniki i informacje dostępne w zakładce biegu

Zdjęcia autorstwa Piotra Silniewicza pochodzą ze strony: www.silne-studio.pl

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii z biegu.

Inne galerie:

zdjęcia AP

zdjęcia IZ

dsc05662
dsc05682 dsc05748 dsc05905 dsc06112 dsc06324 dsc05634 dsc06384

 

5 thoughts on “VI Bieg Truskawki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.