Orlen Warsaw Marathon

orlen_warsaw_marathon_-_logo_claim_0W niedzielę 21 kwietnia 2013 roku o godzinie 9:30 wystartował ORLEN Warsaw Marathon. Tysiące biegaczy ruszyło na trasę spod Stadionu Narodowego. Dziesięć minut później ruszyli uczestnicy rywalizacji na 10 km a wśród nich nasi Mistrzowie Justyna Kowalczyk i Adam Małysz. Na trasie 42 kilometrów nie zabrakło także Klubu Biegacza Galeria Warszawa, który reprezentowali: Gosia, And, Bogdan, AnKa, Jang, Miodzio, Pierwszy Gal i Grej, zaś Gazelka przebiegła 10 km. Nie zawiedli również kibice, którzy wspierali zawodników gorącym dopingiem. A wszystko to działo się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Największa impreza biegowa w Polsce odbywała się przez cały weekend. Dzień przed startem maratonu aż 11 tys. zawodników pobiegło w biegu charytatywnym BiegamBoLubię POMAGAM. Uczestnicy, wśród których był tomir wraz z córką oraz Miodzio (wszyscy KB Galeria Warszawa) mięli do pokonania dystans 3,33 km z metą usytuowaną na płycie Stadionu Narodowego. Dla tomira (czytaj dla autora tej relacji) był to symboliczny znak powrotu do biegania, zaś dla jego córki Zu symboliczny wstęp do biegania. Warto nadmienić też, że dzięki tak licznemu udziałowi biegaczy w tym biegu Fundacja ORLEN Dar Serca przekazał na edukację sportową dzieci z Domów Dziecka kwotę aż 220 tys. zł.

Trasa biegu charytatywnego

923537_584711804875009_200054856_n

 

 

 

 

 

 

W imprezach biegowych związanych z organizowanym w stolicy Orlen Warsaw Marathon wzięło udział około 27 tysięcy osób. Sukces pierwszej edycji Narodowego Święta Biegania daje nadzieję na kontynuację imprezy, która poziomem zbliżona jest do najważniejszych maratonów ulicznych na świecie.

majówka2013 010 majówka2013 005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tomir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.