7. Półmaraton Warszawski

warszawski1Po raz kolejny Półmaraton Warszawski zachwycił pod wieloma względami. Frekwencja, organizacja, kibice, trasa to niektóre z nich. Pogoda w dniu startu również dostosowała się do rangi Wielkiej imprezy. Mówiąc krótko było pięknie i szkoda tylko, że nie dane mi było (jeszcze) wziąć udziału w tak wspaniałym biegu. Trzeba jednak przyznać, że Galernicy stanęli na wysokości zadania i jak co roku licznie stawili się na starcie. W 7 Półmaratonie Warszawskim udział wzięli; Gosia, jang, mbucz, Miodzio, grej, Misiek, Rumi, Bohdan. Wszyscy dotarli bez większych problemów do mety. Ich wspomnienia o 7 Półmaratonie Warszawskim pozostaną bezcenne. Mi zaś pozostało czytanie relacji z Imprezy, a trzeba przyznać, że było w czym wybierać. Te ciekawsze chcę wam przedstawić

Organizacja na najwyższym poziomie. Choć ja tak jak już wspominałem, nie biegłem to organizacyjnie widać, że wszystko pięknie grało. Osobiście dostałem wiele maili o biegu od organizatora ale ten otrzymany tuż po zakończeniu półmaratonu miał wydaje się szczególne i wyjątkowo trafne przesłanie…

„Szanowni Biegacze!
W imieniu całego zespołu organizacyjnego 7. Półmaratonu Warszawskiego (na czele z wolontariuszami serdecznie gratulujemy wszystkim tym, którzy ukończyli niedzielny bieg i pozdrawiamy tych nielicznych, którym się nie powiodło. Sądząc po Waszych reakcjach możemy powiedzieć – to był piękny bieg! 7174 osoby na mecie to nasze wspólne dzieło, z którego jesteśmy dumni. W ciągu kilku dni będziemy chcieli podzielić się z Wami szerszymi i bardziej szczegółowymi wnioskami dotyczącymi imprezy.
Już teraz zapraszamy zaś do udziału w 34. Maratonie Warszawskim. Jeśli podobała Wam się meta na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie to sądzimy, że finisz usytuowany na płycie Stadionu wzbudzi w Was jeszcze większe emocje. 30 września każdy z Was może zostać bohaterem Narodowego. Zapisy do udziału w biegu ruszą 10 kwietnia.Do zobaczenia!”
Podpoisano; Zespół Fundacji „Maraton Warszawski”

Czytają powyższy tekst, jako wielokrotny uczestnik pólmaratonu a jaszcze częstszy uczestnik maratonu zostałem utwierdzony w przekonaniu o świetnym biegu i już nie mogę doczekać się 10-tego kwietnia, kiedy to ruszą zapisy do  34. Maratonu Warszawskiego, a ja jako jeden z pierwszych wyślę swoje zgłoszenie, czego serdecznie życzę i wam, bijmy kolejne rekordy!!!

Innym szczególnie ważnym wydarzeniem było bez wątpienia;
„Po raz pierwszy w historii zwycięzcą Półmaratonu Warszawskiego został Polak. Przypomnijmy, że w sześciu wcześniejszych edycjach najlepsi byli Kenijczycy. Zwycięzcą 7. edycji PW został  Arkadiusz Gardzielewski reprezentujący WKS Śląsk Wrocław. Arek był bliski poprawienia rekordu życiowego, do jego najlepszego wyniku zabrakło mu 2 sekund… Ostatecznie wojskowy wicemistrz świata w maratonie zatrzymał zegar na 1:03.30.
Mieliśmy do czynienia z zaciętą walką o drugie i trzecie miejsce – Marcin Chabowski dał się wyprzedzić Mariuszowi Giżyńskiemu i Yaredowi Shegumo. Dla Shegumo 7. Półmaraton Warszawski okazał się bardzo udanym debiutem – zajął drugie miejsce (czas 1:04:15). Giżyński dobiegł na metę jako trzeci, bijąc rekord życiowy czasem 1:04:19.” 

warszawski2

PAP/Bartłomiej Zborowski

Dla mnie osobiście ważne i ciekawe są też informacje o Spartanach biegających w Warszawie a to dla tego, że sam w najbliższym Maratonie Warszawskim zamierzam dołączyć do nich:

„7. Półmaraton Warszawski był także okazją do kontynuacji unikalnej akcji charytatywnej. Grupa Spartan w strojach starożytnych wojowników przebiegła cały dystans półmaratonu w geście wsparcia zbiórki funduszy dla niepełnosprawnej 11-letniej Basi”

warszawski3

Fot. Marek Biczyk | NEWSPIX.PL

Reasumując. 7. Półmaraton Warszawski to bez wątpienia i bez żadnej przesady wielkie biegowe święto. Po raz kolejny wypadło znakomicie. Co więcej z roku na rok pięknie się rozwija!!!

7. Półmaraton Warszawski (ogólne statystyki) 
Liczba nadanych numerów startowych: 7 806
Liczba zawodników na starcie: 7 191
Liczba zawodników, którzy ukończyli bieg w limicie czasowym: 7 174
Liczba kobiet, które ukończyły bieg: 1 152 

Inne ciekawsze relacje o 7. PM Warszawskim znajdziecie na stronach;
http://www.youtube.com/watch?v=yEfBRog7RmY&context=C454895aADvjVQa1PpcFPpsEjYaHRp-zMvcEv0SR9kORKIkOTUF70=
http://www.polmaratonwarszawski.pl/
http://www.maratonczyk.pl/content/blogcategory/34/129/
http://www.kobietkibiegaja.pl/aktualnosci/imprezy/2012/03/30/7-po-maraton-warszawski-relacja/
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,105613,11398801,10_wyjatkowych_miejsc_na_trasie_7__Polmaratonu_Warszawskiego.html
http://lekkoatletyka.przegladsportowy.pl/Lekkoatletyka-7-Polmaraton-Warszawski-Aleksandra-Jawor-mistrzynia-Polski,artykul,133385,1,287.html

napisał tomir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.