VII Lotto Bieg Ursynowa

Bieg Ursynowa 011Po udanych stratach w „Biegu Szczęścia” i „Piaseczyńskiej Piątce” ponownie zmierzyłem się z dystansem pięciu kilometrów. Tym razem w dniu 15 czerwca 2013 roku o godzinie 12:00 wystartowałem w biegu ulicznym na warszawskim Ursynowie. Impreza ta o pełnej nazwie VII LOTTO Bieg Ursynowa była zarazem drugi rok z rzędu Otwartymi Mistrzostwami Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 5 kilometrów pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Taka ranga biegu przyciągnęła na linię startu czołówkę polskich biegaczy długodystansowych. Obok nich stanęła bardzo liczna grupa biegaczy amatorów. Jak podaje organizator; VII LOTTO Bieg Ursynowa ukończyło 1618 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Zwycięzcą tegorocznej edycji biegu został Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia, który uzyskał czas 14 minut i 4 sekundy i to jemu przypadł tytuł Mistrza Polski. Warto dodać, że jego czas był tylko o 5 sekund gorszy od ubiegłorocznego zwycięzcy Henryka Szosta, rekordzisty trasy. Drugi był Artur Kozłowski, a trzeci Artur Kern. Złoty medal w rywalizacji kobiet wywalczyła Dominika Nowakowska z Lęborka i tym samym obroniła wywalczony rok temu mistrzowski tytuł. Srebro przypadło Agnieszce Mierzejewskiej a brąz wywalczyła Dominika Gruca. Wyniki biegu: http://www.online.datasport.pl/results841/

ZS-13r 020

Choć nie wiem jak wyglądały trasy poprzednich edycji tego biegu to z całą pewnością mogę stwierdzić, iż tegoroczna była znakomita. Przebiegała co prawda przez blokowiska, ale za to głównymi arteriami, gdzie asfalt był równiutki niemalże jak stół. Prawdopodobnie była to też najszybsza atestowana trasa na 5 kilometrów w Polsce. Dlatego też znakomite wyniki nie mogą dziwić. Dobry wynik jak na moje obecne możliwości zaliczyłem także i ja. Bez nadmiernego forsowania tempa, którego zresztą forsować jeszcze nie mogę, spokojnie zdołałem złamać 25 minut. Dokładnie mój czas został zmierzony jako 24 minuty i 42 sekundy. Trasa: http://www.biegursynowa.pl/node/3

ZS-13r 021

VII LOTTO Bieg Ursynowa z całą pewnością był imprezą na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobra była organizacja i wspomniana szybka trasa. To na co narzekali w większości biegacze to zbyt wysoka temperatura i ostro świecące słońce. Ja jednak pozostaję w mniejszości bo wolę bieganie w temperaturach powyżej 15 stopni Celsjusza i w promieniach słońca, którego życzę wszystkim jak najwięcej, szczególnie podczas wakacji i urlopów.