34. Maraton Warszawski według tomira

mw2012_frontPo raz kolejny liczna reprezentacja Klubu Biegacza Galeria Warszawa zasiliła szeregi Maratonu Warszawskiego. Tym razem wśród 6913 osób, które stanęły o godzinie 9:00 w dniu 29 września 2012 roku na starcie 34 Maratonu Warszawskiego byli następujący Galerianie; Gosia, And, Miodzio, Grej, AnKa, Mbucz, PierwszyGal i Bohdan. Trasę 42 kilometrowego biegu ukończyło 6813 biegaczy, a wśród nich wszyscy startujący Galerianie. Zwycięzca maratonu Kenijczyk James Mbiti Mutua dobiegł do mety w czasie 02:15:02. Mistrzynią Polski Kobiet w Maratonie została Agnieszka Ciołek, która pokonała trasę w 02:34:15. Cały tegoroczny Maraton Warszawski można podsumować krótko…

Kolejna odsłona Maratonu Warszawskiego okazała się wielkim sukcesem. Rozgrywany już po raz 34 maraton przejdzie do historii jako impreza udana pod wieloma względami. Niewątpliwie wielonarodowa frekwencja uczestników biegu (w Maratonie Warszawskim wystartowali zawodnicy z 61 krajów) jak i tłum entuzjastycznych kibiców sprawiają, że impreza ta jest niepowtarzalna. Jeśli dodać jeszcze do tego pogodę, która już od wielu lat w Warszawie wyjątkowo sprzyja maratończykom i trasę, która jest uznawana za jedną z najlepszych, a w tym roku kończąca się bardzo pięknie na Stadionie Narodowym, to nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić o Maratonie Warszawskim to co powtarzam już od dawna; TO JEST NAJLEPSZY MARATON W POLSCE!!!

Wszystkim Galerianom i pozostałym uczestnikom 34 Maratonu Warszawskiego serdecznie gratuluję i życzę kolejnych udanych startów!

Do zobaczenia na 35 Maratonie Warszawskim!